Zbiorniki do fermentacji moszczów i przechowywania wina

Zbiorniki na wino

Nowoczesność i nowatorstwo w nie ominęło także i winiarstwa.

Wprowadzone niedawno na potrzeby tego rynku zbiorniki wykonane ze stali szlachetnej INOX w ich bardzo szerokiej gamie rozwiązują otwarty problem gdzie prowadzić proces winifikacji i późniejszego przechowywania większych ilości wina.

Firma nasza idąc za aktualnymi potrzebami rynku ze sprzętem winiarskim oferuje naszyn Klientom różne typy tych doskonałych, niezwykle trwałych i bardzo przydatnych zbiorników INOX w każdym gospodarstwie winiarskim.

Są to zbiorniki z renomowanych firm włoskich, pod każdym względem; technicznym bądź estetycznym są wspaniałe - nie ma wątpliwości że w każdym przypadku będą ozdobą piwnicy z dojrzewającym winem i chlubą jej właściciela!

Prezentujemy tutaj jedynie poglądowe ilustracje zbiorników, gdyż występuje tutaj duże zróżnicowanie w typach, przeznaczeniu i wyposażeniu, w wielkościach i pojemnościach.

W ofercie naszej znajdują się nowoczesne w pełni wyposażone w zawory spustowe, we wskaźniki i otwory rewizyjne każdej wielkości zbiorniki z dnem stożkowym i pneumatycznym wiekiem, jak również cała gama zbiorników z tzw. "pływającym wiekiem".

O wyborze danego typu, rodzaju i wielkości zbiornika decydują potrzeby jego przyszłego użytkownika i każdorazowo winny być przeanalizowane właśnie pod kątem ich optymalnej przydatności.

Warto rozważyć również aspekt cenowy, przy zakupie zbiornika bogato wyposażonego cena jego różni się znacznie od wersji tzw. ekonomicznej, t.j. tej samej pojemności-lecz z uboższym wyposażeniem.

Należy jednak też zaznaczyć, że w przypadku opcji rozwojowej danego gospodarstwa winiarskiego należy uwzględnić również zwiększające się potrzeby przyszłe i możliwość wygodnego użytkowania zbiornika w ciągu wielu lat.

Wydaje się, że nawet pewna różnica w cenie zakupu po dłuższym czasie od nabycia zbiornika nie będzie miała ju żadnego znaczenia, a korzyści z jego użytkowania będą trwałe.

W przypadku zainteresowania nabyciem zbiorników ze stali szlachetnej INOX prosimy uprzejmie Państwa o rzeczowe zapytania i konsultacje, winny one wyjaśnić kwestie techniczne, cenowe i upewnić co do Waszego wyboru.

Tylko wtedy możecie otrzymać produkt jakiego potrzebujecie i oczekujecie!

Zbiorniki PE

PE Vats OFF

Uniwersalne, zajmujące mało miejsca zbiorniki z firmy FASERPLAST/Szwajcaria zaprojektowano przed kilku laty, i przez kilka dekad zdobyły sobie uznanie przez wysoką ich jakość i walory użytkowe. Wykonane są z wysokiej jakości surowców dających bezpieczny kontakt z wszelkimi środkami spożywczymi są one wygodne w użytkowaniu ich i utrzymaniu w czystości.

Są idealne przy produkcji soków, win i niezastąpione przy pracach winiarskich takich jak fermentacja moszczów i nastawów winiarskich, nie można się bez nich obejść w procesie zlewania, bądź przetaczania win z innych zbiorników.

W trakcie takich prac, np. przy większych wolumenach wina są one " jak znalazł" pod ręką... Warto więc spojrzeć na własne potrzeby w tym względzie i pomyśleć zawczasu o niezbędnym zakupie.

Firma nasza służy wszelkimi praktycznymi poradami przydatnymi w Waszej pracy winiarskiej i pomoże Wam dobrać najlepszy sprzęt.

Zalety użytkowe

  • Duża pokrywa górna wlewu z uszczelką umożliwia łatwe wlewanie i daje hermetyczną szczelność
  • Dodatkowo w pokrywie znajduje się dodatkowy mniejszy wlew, z korkiem umożliwiającym zamontowanie wentyla do fermentacji wina
  • Wylew zbiornika jest gwintowany, zamiennie można więc stosować zawór spustowy, lub firmowy korek uszczelniający
  • Duży otwór wlewu pozwala łatwo umyć wnętrze zbiornika, w razie potrzeby przewietrzać go, suszyć
  • Wygodne są uchwyty boczne dla wygodnego przenoszenia pustego zbiornika
  • Praktyczny i estetyczny kształt zbiornika, wnosi on wielostronną użytkowość i nowoczesność do Waszej winnicy
  • Produkt wysokiej szwajcarskiej jakości: MADE IN SWITZERLAND

Zbiorniki PE typ OFF

Bezpieczne dla wszelkich produktów spożywczych, żywności, soków , moszczów win itp., zachowują trwałą neutralność w zapachu i smaku przechowanych produktów.

Łatwe i wieloletnie funkcjonalne, wygodne używanie przez gwarantowaną wysoką jakość i trwałość produktu. Oszczędność zajmowanego miejsca, łatwość transportu i zachowana stabilność kształtu zbiornika. Atrakcyjna dostępność cenowa , najniższa w porównaniu z każdym innym typem zbiornika.

POMYŚL JUŻ DZISIAJ O POTRZEBNYM ZBIORNIKU DLA CIEBIE!

Dane techniczne zbiorników PE typ OFF
kodpojemność
[l]
długość
[mm]
szerokość
[mm]
wysokość
[mm]
OFF-06060510350520
OFF-100100610400620
OFF-150150700460700
OFF-200200800490770
OFF-300300870570870
OFF-50050010007001040
Dane techniczne zbiorników PE typ SW
kodpojemność
[l]
średnica
[mm]
wysokość
[mm]
SW-01515300345
SW-03030330470
PE Vats SV

Kadzie fermentacyjne

Kolejna nowość na rynku ze sprzętem enologicznym wprowadzona niedawno - to kadzie pre-fermentacyjne z tworzyw sztucznych - posiadające odpowiednie atesty pozwalające na kontakt z owocami i do używania ich przy pracach winiarskich.

Wybór odpowiedniej kadzi o potrzebnej pojemności jest prosty, wystarczy tutaj określić swoje potrzeby w zależności od spodziewanej wielkości zbiorów owoców jakie zostaną poddane przerobowi.

Zakres wielkości obejmuje pojemności kadzi od 20 Ltr. do 1000 litrów.

Kadzie mają bardzo wiele zalet, są bardzo trwałe i solidnie wykonane, bardzo łatwe do utrzymania czystości przechowywanej w nich miazgi owocowej i mycia ich po zakończeniu prac winiarskich.

Wybór pozostawiamy Państwu, dla ułatwienia prezentujemy kilka typów z bogatej oferty tego bardzo przydatnego i pomocnego sprzętu.

Przy zamówieniach od Was należy podać wyłącznie żądane pojemności i ilości kadzi, i wtedy też ustalimy warunki i termin dostawy.